Uroczyste otwarcie ekopracowni

11 grudnia 2014 r. dokonano uroczystego otwarcia ekopracowni w Szkole Podstawowej w Babach. Ekopracownia powstała w ramach  konkursu „Moja wymarzona ekopracownia” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi .

W uroczystym  otwarciu ekopracowni wzięli udział: Pan Marceli Piekarek - wójt Gminy Moszczenica ,  Pan Krzysztof Jędrzejczyk - z -ca wójta,  Pani Aleksandra Cybula - przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Małgorzata Śmiechowicz  - radna Gminy Moszczenica, rodzice oraz uczniowie.

Zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Maria Bylinka i zaprosiła na symboliczne otwarcie ekopracowni. Przecięcia wstęgi dokonali: Marceli Piekarek - wójt gminy, Maria Bylinka - dyrektor szkoły i Aleksandra Cybula - przewodnicząca Rady Rodziców.

Pani Dyrektor podziękowała m. in. Elżbiecie Fortak- Florczyk - opiekunowi ekopracowni i innym zaangażowanym w realizację projektu. Następnie głos zabralinasi goście: wójt gminy i przewodnicząca Rady Rodziców.

Po wystąpieniach członkowie warsztatów ekologicznych zaprezentowali wcześniej przygotowana przez siebie prezentację multimedialną "Mój mały EkoŚwiat". Prezentacja ta zawierała zdjęcja najciekawszych miejsc najbliższej okolicy.

W dalszej części uroczystości  odział przedszkolny i laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego, a zarazem członkowie Szkolnego Koła LOP wystąpili  z krótkim programem artystycznym. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały ekologiczne piosenki.

W ekopacowni przygotowano wystawę, na której wyeksponowano zakupione
w ramach zadania pomoce dydaktyczne.

Cała społeczność szkolna jest dumna z nowej, wymarzonej ekopracowni.