Wycieczka do Arboretum w Rogowie

22 maja  zorganizowano dla uczniów klas młodszych wycieczkę do  Arboretum w Rogowie. Spacer po arboretum i alpinarium z przewodnikiem dał możliwość poznania ciekawych gatunków drzew i krzewów rosnących na terenie ogrodu. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Lasu i Drewna. Podziwiały tam okazy dzikich zwierząt zamieszkujących w naszym kraju. Widziały bogate zbiory owadów i ptaków, uzyskały wiele interesujących informacji np. jak obliczyć wiek drzewa. Wycieczka pozwoliła dzieciom  poznać różnorodność flory i fauny występującej w lesie, pogłębić swoją  świadomość ekologiczną wobec środowiska naturalnego, wykształtować odpowiednie zachowania w arboretum. Ponadto uczniowie poprawili sprawność fizyczna i stan zdrowia poprzez kontaktowanie się z naturą.