Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym Świecie 22 kwietnia. W Szkole Podstawowej w Babach przyłączyliśmy się do tych obchodów już po raz 10. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której mottem były słowa „Ziemia to wyspa, wyspa zielona…”

W obchodach Dnia Ziemi w naszej szkole wzięli udział: wójt Gminy Moszczenica - Marceli Piekarek, dyrektor szkoły Maria Bylinka, sołtys wsi Baby Emilia Myślińska, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

Inscenizację o tematyce ekologicznej przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego i członkowie szkolnego koła LOP, pod kierunkiem mgr Doroty Olczyk.

Po przedstawieniu Wójt Gminy Marceli Piekarek, pozostali goście i uczniowie posadzili krzewy przed naszą szkołą. Na znak solidarności z akcją wójt założył zielony krawat.

Następnie wspólnie obejrzano teren rozbudowy i nową, dobudowaną część szkoły – salę gimnastyczną, łącznik. Natomiast wyobraźnia pozwoliła oglądającym zobaczyć na miejscu placu budowy boiska, skocznię w dal, bieżnię. Te marzenia urzeczywistnią się już w okresie wakacji. Tą inwestycją Wójt realizuje założenia wskazane w kampanii wyborczej, że przy każdej placówce oświatowej musi funkcjonować sala gimnastyczna.

W następnej kolejności na ratunek zaśmieconej planecie wyruszyli uczniowie klas IV-VI. Uczniowie klasy czwartej sprzątali w Babach ul. Dworcową. Uczniowie klas piątej i szóstej sprzątali las.

Klasy druga i trzecia obejrzały filmy o tematyce przyrodniczej.

A nasze najmłodsze dzieci wybrały się na spacer do lasu, aby podziwiać piękno przyrody najbliższej okolicy.

Nad organizacją obchodów Dnia Ziemi w szkole czuwała mgr Elżbieta Fortak-Florczyk.