Szkolną Izbę Regionalną uroczyście otwarto podczas I Festynu Rodzinnego w roku szkolnym 2000/01. Przez szereg miesięcy gromadzono szereg eksponatów kultury regionalnej. Działania te nadzorowały nauczycielki języka polskiego w naszej szkole, mgr Anna Woźniak i mgr Irena Łaska. Nad wizualnym wystrojem pieczę sprawowała mgr Elżbieta Królikiewicz. Kontynuację zbioru eksponatów i oficjalną opiekę nad Szkolną Izbą Regionalną realizuje do dziś nauczyciel historii i społeczeństwa- mgr Iwona Jędrzejczyk.
W naszych zbiorach można oglądać liczne przedmioty codziennego użytku. Możemy oglądać tutaj cepy, które niegdyś służyły do młócenia zboża. Są tutaj również takie sprzęty, jak: nosidła, grabie, ceramika ludowa, dzieża, niecka do wyrabiania ciasta, słomianki i łopaty, na których wsadzano bochenki do pieca. Wśród przedmiotów, którymi posługiwały się dawniej kobiety można wyróżnić licznie zgromadzone żelazka (na duszę, na żar), tarki do prania (drewniane tzw. kijanki i metalowe), kołowrotki do przędzenia wełny, masielnicę. Możemy również pochwalić się pokaźnym zbiorem lamp naftowych. W centralnej części izby znajduje się strój ludowy i szereg wyrobów hafciarskich umieszczonych na starej, drewnianej kołysce.
Zbiory naszej izby są sukcesywnie uzupełniane, a te zebrane wcześniej stanowią świetny materiał edukacyjny w zakresie historii i edukacji regionalnej.
Utworzenie Izby Regionalnej w szkole jest doskonałym przedsięwzięciem, dzięki temu udało się ocalić ślady życia naszych przodków i zachować dla następnych pokoleń, które tak licznie przemierzają mury naszej szkoły.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z pamiątkami kultury ludowej.
Zainteresowanych prosimy o kontakt w sekretariacie szkoły lub drogą e-mail.
Zapraszamy !!!
http://spbaby.edupage.org/photos/?gallery=93&photo=album
Powyższy link zaprowadzi państwa do galerii zdjęć Izby Regionalnej.