• UPOWAŻNIENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach
    informuje, że osoby, które nie zostały wskazane na początku roku przez rodziców do odbioru uczniów ze szkoły mogą tych uczniów odbierać

tylko na podstawie pisemnego upoważnienia

• SKŁADKI NA RADĘ RODZICÓW

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, iż składki  w roku  szkolnym 2017/2018 wynoszą:

1. w przypadku posiadania 1 dziecka w szkole - 50zł

2. w przypadku posiadania 2 dzieci  i więcej w szkole - 40zł

• KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach informuje, iż konsultacje indywidualne nauczycieli z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018 odbywać się będą w godzinach od 16.30 do 17.30 w nastepujących terminach:

5 października 2017r.

9 listopada 2017r.

7 grudnia 2017r.

4 stycznia 2018r.

8 marca 2018r.

10 maja 2018r.

7 czerwca 2018r.

• Sukces Szkoły Podstawowej w Babach – „Szkoła Odkrywców Talentów”

Szkoła Podstawowa w Babach jako jedyna w gminie Moszczenica i 6 w powiecie piotrkowskim uzyskała tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie prowadzony przez Ministra Edukacji Narodowej. Tytuł przyznawany jest szkole, która podejmuje systemowe działania na rzecz ucznia zdolnego i jego wsparcia, m.in. poprzez prowadzenie zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania uczniów. Szkoła musi także wykazać się konkretnymi sukcesami swoich podopiecznych i nauczycieli. O przyznaniu tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów” w przypadku Szkoły Podstawowej w Babach zadecydowały zajęcia muzyczne, plastyczne, sportowe, matematyczne i ekologiczno-przyrodnicze.

• Wyjeżdżasz z dzieckiem za granicę? Sprawdź, czy zrobiłeś wszystko, by mogło kontynuować naukę!

Twoje dziecko do 18 roku życia podlega obowiązkowi szkolnemu i nauki. Pomyśl o zapewnieniu mu szkoły za granicą zanim wyjedziesz z Polski. Zbierz informacje o systemie edukacji w kraju, do którego jedziesz oraz potrzebne dokumenty.
    Wskazane jest, aby już przed wyjazdem Twoje dziecko rozpoczęło naukę języka obcego – łatwiej mu będzie porozumieć się z nauczycielami i dziećmi w nowej szkole. Staraj się zaplanować wyjazd tak, by dziecko nie przerywało nauki w trakcie roku szkolnego.
    Planując wyjazd: skontaktuj się z polskim konsulatem w kraju, do którego jedziesz; poinformuj dyrektora szkoły/gminę o wyjeździe, aby uniknąć konsekwencji prawnych wynikających z nieposyłania dziecka do szkoły; poproś dyrektora szkoły (wychowawcę, pedagoga szkolnego) o opinię o uczniu dotyczącą jego uzdolnień, zainteresowań, ew. trudności, czy specjalnych potrzeb edukacyjnych i przetłumacz ją; w ten sposób ułatwisz swojemu dziecku start w nowej szkole - od pierwszego dnia będzie miało szansę być otoczone odpowiednią opieką i odpowiednio ukierunkowane; zabierz ze sobą ostatnie świadectwo szkolne oraz metrykę urodzenia (odpis aktu urodzenia) dziecka i przetłumacz te dokumenty na język kraju, do którego wyjeżdżasz lub na język angielski; zabierz ze sobą metrykę urodzenia dziecka, najlepiej również przetłumaczoną na język kraju, w którym zamierzasz posłać dziecko do szkoły lub przedszkola.
    Więcej informacji w zakładce organizacja szkoły.

• Zasady korzystania z boiska szkolnego i placu zabaw

Zgodnie z przepisami, z boiska szkolnego oraz placu zabaw, po zakończonych zajęciach lekcyjnych i opiekuńczych, a także w soboty i niedziele dzieci korzystają pod opieką dorosłych (rodziców) lub na ich odpowiedzialność.